Kısa Boylu Kadınlar İçin Elbise Tavsiyeleri

Kısa boylu olmanın kadınlar için, tıpkı uzun boylu kadınlarda olduğu gibi hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Kısa boylu kadınların giyimi söz konusu olduğunda ise benzer şekilde bazı durumlarda avantaj, bazı durumlardaysa dezavantaj ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı da kısa boylu kadınların giyim tarzı konusunda birçok tavsiye arayışı içerisinde olan bayanlar bulunmaktadır. Biz de Kamacı Butik olarak buradan yola çıktık ve ‘Kısa boylu bayanlar nasıl giyinmelidir? sorusunu baz alarak kısa boylu kadınlar için kadife ve midi boy elbise tavsiyeleri sunduğumuz bir blog yazısı hazırladık. Sizler için faydalı bir içerik olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu bayanlar için giyim örnekleri sunmaya başlamadan evvel, ‘Minyon bayanlar nasıl giyinmeli?’ sorusunun yanıtını genel hatları ile maddelendirelim. İşte kısa boylu kadınlar için giyim önerileri:

  • Tek renk elbiseler tercih etmek kısa boylu kadınlar için avantajlıdır. Nitekim tek renk elbiseler sayesinde daha uzun bir silüet meydana getirmeniz mümkün olmaktadır. Bununla birlikte iki renkli elbiseler de uygun olabilir ancak bol renkli elbiseler tercih edilmemelidir.

  • Yüksek belli ya da yüksek bel görünümlü kıyafet tercihleri sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

  • Tabii ki düz taban ayakkabılar yerine topuklu ayakkabı tercihleri herkesin bildiği üzere sizi uzun gösterecek detaylar arasında yer alır.

  • Salaş ve bol giyim, kıyafetin içerisinde kaybolmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden dar giyim tarzı ön plana alınmalıdır. Elbise tercihlerinde belden dar elbiseler tercih edilebilir. Böylelikle bacak kısmı uzun, gövde kısmı kısa gözükür.

  • Belden ince kemerli elbiseler minyon tipli bayanları olduğundan uzun gösterecek ipuçları arasında yer almaktadır.

  • Giyilmesi planlanan doğru elbisenin, görece küçük bir çanta ile tercih edilmesi kısa boylu kadınlar için kombin arayışında olanlara önerebileceğimiz bir başka detaydır.

Genel tavsiyelerimizin ardından şimdi de kısa boylu kadınlar için giyim örnekleri sunabiliriz.

Belden Kemerli Kırmızı Kadife Elbise ile Tarzınızı Yakalayın

Bir önceki bölümde verdiğimiz tavsiyelerde belirttiğimiz gibi, belden ince kemerli elbiseler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ancak bu kemerin ince bir kemer olmasına ve konum olarak biraz yukarıda olmasına dikkat edilmelidir. Kırmızı kadife piliseli elbise tavsiyemizde gördüğünüz üzere elbisenin üst kısmı dar, alt kısmı ise salaş bir görünüm sergilemektedir. Bunlarla birlikte belden ince kemerli elbise kategorisinde yer alması ise sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Dolayısıyla kadife midi boy elbise modelleri arasında yer alan bu ürün, minyon kadınlar için kombinler oluşturulabilecek türdedir.


Şimdi Satın Al


Düz Pembe Midi Boy Dantelli Elbise Bir Başka Tercih Olabilir

Kısa boylu kadınlara yönelik özel günler için elbise arayışı içerisinde olanlara dantelli midi boy elbise modelleri arasında yer alan ürünümüzü önerebiliriz. Ürün hem tek renk olması ile hem de bel üstünün dar olması ile minyon tipli bayanların tercihleri arasında yer alabilir. Pileli etek yapısı ile dikkat çeken bu elbise modelinin belden ince kemerle donatılması sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilir. Özellikle özel günlere yönelik bu tarz elbise arayışı içerisinde olanlar tarafından tercih edilebilir bir midi boy elbise türüdür.


Şimdi Satın Al


Kırmızı Midi Boy Triko Elbise Modeli Hem Şık Hem Uzun Görünün

Hem uzun hem de şık görünmek isteyen ve bu doğrultuda midi boy triko elbise kombinleri oluşturmak isteyenlere yönelik önerebileceğimiz modellerimiz arasında bulunmaktadır. Minyon tipli bayanlar için elbise modelleri arasında sunulabilecek bu ürün, önceki tavsiyelerimizde olduğu gibi belden yukarısının dar, belden aşağısının ise salaş olması ile dikkat çekiyor. Dar kısmın hemen altında ince kemer detayı ise sizi uzun gösterecektir. Kırmızı V yaka triko elbise arayışı içerisinde olan ve ‘Kısa kadınlar nasıl giyinmeli?’ sorusunun yanıtını arayan bayanlar bu ürünümüzü tercih edebilirler.


Şimdi Satın Al


Kısa Boylu Kadınlar İçin Kış Kombinleri Oluşturulabilecek Elbise

Kısa boylu kadınlar için kışlık midi elbise modelleri arasından bu ürünümüzü tavsiye edebiliriz. Hem tek renk mürdüm elbise olması, hem de belden yukarısının dar bir görünüme sahip olması bu modeli minyon tipli bayanlar için uygun kılmaktadır. Mürdüm midi boy elbise arayışı içerisinde olanların tercih edebileceği bu ürün, topuklu ayakkabı ve uygun boyutta bir çanta ile kombinlenebilir.


Şimdi Satın Al


‘Minyon kadınlar nasıl elbise giymeli?’ sorusunun yanıtına yönelik hazırladığımız blog yazımızın sonuna geldik. Yazı boyunca kısa boylu kadınlar için giyim önerileri sunduk. Kısa boylu kadınlar için midi boy elbise arayışı olanlar, diğer midi elbise modellerimize ilgili link üzerinden ulaşabilirler.