Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Önerileri

Farklı tiplerde kadınların çoğu farklı giyim tarzı arayışı içerisindedirler. Bu grupta yer alan kadınlardan bazıları ise uzun boylu kadınlardır. Boyu ortalama bir kadından daha uzun olan kadınlar giyim tarzı ile ilgili birçok soru sorabilmektedir. Bu soruların başında ise ‘Uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli?’ sorusudur. Biz de Kamacı Butik olarak buradan yola çıkarak uzun boylu kadınlara giyim tavsiyeleri sunduğumuz bir blog yazısı hazırladık.

Boyu Uzun Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Uzun boylu kadınlar için elbise tavsiyelerine geçmeden evvel, bu kategoride yer alan kadınların giyim tarzlarına yönelik belli başlı ipuçları sunabiliriz. Peki bu kategoride yer alan bayanlar giyimlerinde nelere dikkat etmeli?

  • Salaş elbiseler tercih edebilirsiniz. Eğer zayıfsanız üst tarafı dar olan elbiseler yerine biraz daha salaş görüntüsü olan elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

  • Diz kapağınızın bir tık üstünde olan mini elbise modelleri tercih edebilirsiniz.

  • Eteği kloş elbise modelleri özellikle uzun boylu kadınlar üzerinde oldukça şık durabilmektedir.

  • Elbise tercihlerinde belden dar elbiseler tercih edilebilir. Böylelikle bacak kısmı uzun, gövde kısmı kısa gözükür.

  • Uzun boylu kadınların hiç korkmaması gerektiği elbise türleri arasında uzun elbise modelleri de yer almaktadır.


Uzun Boylu Kadınların Tercihlerinden Salaş Triko Elbise Modelleri

Uzun boylu kadınların giyebileceği elbise modelleri arasında salaş görünümlü elbise modelleri de yer almaktadır. Burada örnek olarak verdiğimiz ürün bir alt ve bir üst olmak üzere iki parçadan meydana gelmekte ve tek parça elbise gibi gözükmektedir. İşlemeli triko elbise modeli ürüne farklı bir hava katarken özellikle kollarının geniş olması salaş bir görünüm ortaya koymanıza yardımcı olacaktır.


Şimdi Satın Al


Kendisini Özel Hissetmek İsteyen Uzun Boylu Bayanlar İçin Bej Elbise Modeli

Uzun boylu kadınlara yönelik sunabileceğimiz birçok ürün arasından son tercihimizi bej rengi triko elbise modelinden yana yapıyoruz. Özel günler için gardrobunuzun vazgeçilmezleri arasında yer alabilecek bu ürün, belden kemerli bej elbise modelleri kategorisinde yer almaktadır. Uzun kollu diz altı triko elbise olması ürünü soğuk günlerde de tercih edilebilir kılıyor.


Şimdi Satın Al


Uzun Boylu Kadınlar İçin Piliseli Triko Elbise Seçeneği Sunulabilir

Uzun boylu bayanlar için kıyafetler sıralamamızda sıradaki ürünümüz siyah triko elbise modelidir. Kolları uzun olan bu ürün, pileli etek yapısı ile farklı bir görünüm ortaya koymaktadır. Pileli etek yapısının bittiği noktada kemer olması ve üst kısmın görece dar bir görüntüye sahip olması boyunuzun avantajını kullanmanıza yardımcı olabilecek bir detaydır. Uzun kollu diz altı pileli elbise modeli, doğru aksesuar ve ayakkabı seçimleri ile özel günlerde uzun boylu kadınların favorileri arasında yer alabilir.


Şimdi Satın Al


Uzun Kollu Uzun Siyah Elbise Modelini Soğuk Günlerde Tercih Edebilirsiniz

Tesettür elbise modeli olarak da kullanılabilecek olan bu model, özellikle soğuk kış günlerinde tercih edilebilir bir modeldir. Siyah renk asilliğinin yansıdığı bu modelin üst kısmı vücudu kavrarken, etek kısmı ise kloşlu olarak gelmektedir. Doğru ayakkabı ve aksesuar seçimleri ile uzun siyah elbise modelimiz hem özel günlerde hem de gündelik hayatta tercih edilebilir.


Şimdi Satın Al


Kayık Yaka Kırmızı Mini Elbise Modeli Boy Avantajınızı Ortaya Çıkaracak

Madonna yaka kırmızı mini elbise modeli sahip olduğunuz boy avantajınızı yansıtabilirsiniz. Kırmızı diz üstü elbiseler arasında yer alan bu model özel günlerde giyilebilecek elbise modelleri kategorisinde yer almaktadır. İspanyol kol elbise tarzından olması ise size farklı bir hava katacaktır. Özellikle ince belli kadınların üzerinde oldukça güzel durabilecek olan bu elbise, küçük bir çanta ve küçük topuklu ayakkabı ile kombin edilebilir.


Şimdi Satın Al

‘Uzun boylu kadınlar ne giymeli?’ sorusundan yola çıkarak hazırladığımız bu blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca farklı zevklere sahip uzun boylu kadınlara yönelik elbise modelleri sunmaya gayret ettik. Uzun boylu kadınlar için elbise modelleri arayışında olanlar diğer elbise modellerine link üzerinden göz atabilirler.